Jadual Badminton Terbuka Jepun 2023 (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Jepun 2023 (Keputusan). Bilakah tarikh perlawanan Badminton Terbuka Jepun 2023? Daihatsu Yonex Japan Open Badminton 2022 adalah salah satu kejohanan terbesar badminton dan ia berstatus BWF World Tour Super 750. Kejohanan ini akan berlangsung pada 30 Ogos hingga 4 September 2022, dimana semua perlawanan akan diadakan di Maruzen Intec Arena Osaka, Osaka, Japan. Kejohanan ini menawarkan jumlah wang bernilai USD750,000. Berikut jadual perlawanan Badminton Japan Open 2022.

Jadual Badminton Terbuka Jepun 2023 (Keputusan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang jadual perlawanan Badminton Terbuka Jepun termasuk memaparkan keputusan yang membabitkan atlet badminton Malaysia :

  • Tarikh : 30 Ogos – 4 September 2022
  • Level : BWF World Tour Super 750
  • Venue : Maruzen Intec Arena Osaka, Osaka, Japan
  • Live Streaming : Astro Arena

Senarai Pemain Malaysia Badminton Terbuka Jepun 2022

PERSEORANGAN LELAKI

  • LEE Zii Jia
  • LIEW Daren

BEREGU LELAKI

  • GOH V Shem/LIM Khim Wah
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN
  • MAN Wei Chong/Kai Wun TEE
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi

BEREGU PEREMPUAN

  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan
  • Anna Ching Yik CHEONG/TEOH Mei Xing

BEREGU CAMPURAN

  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing
  • HOO Pan Roon/TOH Ee Wei
  • CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie
  • CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See

Keputusan Badminton Terbuka Jepun 2022

2022

30 OGOS 2022

  • Marcus Fenaldi GIDEON/Kevin Sanjaya SUKAMULJO vs MAN Wei Chong/Kai Wun TEE : 23-21, 21-19
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie vs Rehan Naufal KUSHARJANTO/Lisa Ayu KUSUMAWATI : 20-22, 21-19, 21-12
  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien vs Linda EFLER/Isabel LOHAU : 21-17, 23-21
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan vs LEE So Hee/SHIN Seung Chan : 16-21, 21-14, 21-18
  • LIU Xuan Xuan/XIA Yu Ting vs Anna Ching Yik CHEONG/TEOH Mei Xing : 21-9, 21-14
  • HOO Pan Roon/TOH Ee Wei vs CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei : 23-21, 22-24, 21-17
  • Muhammad Shohibul/Bagas MAULANA vs GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN : 21-17, 18-21, 21-19

31 OGOS 2022

  • Kodai NARAOKA vs LIEW Daren : 21-17, 18-21, 21-6
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See : 21-10, 21-14
  • Supak JOMKOH/Kittinupong KEDREN vs GOH V Shem/LIM Khim Wah : 21-19, 21-15
  • KIDAMBI Srikath vs LEE Zii Jia : 22-20, 23-21
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs Ruben JILLE/Ties VAN DER : 21-17, 21-9

2019

23 JULAI 2019

  • Hafiz FAIZAL/ Gloria Emanuelle WIDJAJA (INA) bt GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) : 21-19, 21-18
  • GOH Sze Fei/ Nur IZZUDDIN (MAS) bt ATTRI Manu/ REDDY B. SMEETH (IND) : 21-12, 21-16
  • Sitthikom THAMMASIN (THA) bt LIEW Daren (MAS) : 22-20, 21-10
  • CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yen (MAS) bt LIU Xuan Xuan/ XIA Yu TING (CHN) : 21-19, 21-11
  • CHAN Peng Soon/ GOH Liu YING (MAS) bt HE Ji Ting/ DU Yue (CHN) : 23-21, 21-17
  • Jongkolphan KITITHARAKUL/ Rawinda PRAJONGJAI (THA) bt Vivian HOO/ YAP Cheng Wen (MAS) : 21-18, 17-21, 21-18
  • Aaron CHIA/ SOH Wooi TOK (MAS) bt ONG Yew Sin/ TEO Ee Yi (MAS) : 15-21, 21-14, 21-18

24 JULAI 2019

  • Takeshi KAMURA/ Keigo SANODA (JPN) bt Mohamad Arif Ab Latif Ariff/ Nur Mohd Azriyn Ayub AZRIYN (MAS) : 18-21, 21-13, 21-8
  • Mark LAMSFUSS/ Isabel HERTTRICH (DEN) bt TIAN Kian Meng/ LAI Pei JING (MAS) : 21-18, 23-21
  • Soniia CHEAH (MAS) bt LI Xue Rui (CHN) : 21-18, 19-21, 21-17
  • Wahyu Nayaka ARYA/ Ade Yusuf SANTOSO (INA) bt GOH V Shem/ TAN Wee KIONG (MAS) : 24-22, 21-10
  • LEE Cheuk Yiu (HKG) bt LEE Zii Jia (MAS) : 21-19, 15-21, 21-19

25 JULAI 2019

  • Aaron CHIA/ SOH Wooi Tok (MAS) bt HAN Cheng Kai/ ZHAO HAN Dong (CHN) : 22-20, 23-25, 21-14
  • CHAN Peng Soon/ GOH Liu Ying (MAS) bt Thom GICQUEL/ Delphine DELRUE (FRA) : 21-18, 21-11
  • Mayu MATSUMOTO/ Wakana NAGAHARA (JPN) bt CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yen (MAS) : 21-18, 21-19
  • Hiroyuki ENDO/ Yuta WATANABE (JPN) bt GOH Sze Fei/ Nur Izzuddin (MAS) : 21-16, 21-17
  • CHEN Yu Fei (CHN) bt Soniia CHEAH (MAS) : 21-7, 21-16

26 JULAI 2019

  • CHAN Peng Soon/ GOH Liu Ying (MAS) bt Yuta WATANABE/ Arisa HIGASHINO (JPN) : 21-18, 22-20
  • Marcus Felnandi GIDEON/ Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) bt Aaron CHIA/ SOH Wooi Tok (MAS) : 21-14, 22-24, 21-15

27 JULAI 2019 

  • WANG Hi Lyu/ HUANG Dong Ping (CHN) bt CHAN Peng Soon/ GOH Liu Ying (MAS) : 21-10, 21-6

* Jadual perlawanan ini hanya melibatkan pemain Badminton Malaysia sahaja.

Selamat menonton siaran langsung Badminton Terbuka Jepun 2022 secara langsung di saluran Astro Arena.

Sumber : BWF

Related Posts

Add Comment