Jadual Olahraga Sukan SEA 2021/2022 Malaysia (Keputusan)

Jadual Olahraga Sukan SEA 2021/2022 Malaysia (Keputusan). Mampukah atlet-atlet olahraga Malaysia mempamerkan aksi terbaik pada temasya Sukan SEA 2021? Sukan Asia Tenggara 2021 atau Sukan SEA Hanoi akan berlangsung bermula pada 14 Mei sehingga 19 Mei 2022. Edisi kali ini, Hanoi, Vietnam dipilih sebagai tuan rumah selepas Sukan Asia Tenggara di Filipina. Kontinjen negara akan menghantar 612 atlet dalam temasya Sukan SEA 2021 yang membabitkan 40 sukan yang dipertandingkan. Acara olahraga akan berlangsung di Mỹ Đình National Stadium.

Jadual Olahraga Sukan SEA 2021 Malaysia

Jadual Olahraga Sukan SEA 2021 Malaysia

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Sukan SEA 2021 termasuk memaparkan keputusan perlawanan :

  • Tarikh : 14 Mei – 19 Mei 2022
  • Venue : New Clark City Athletics Stadium
  • Live streaming : Astro Arena

● 22 Ogos 2017 (Selasa)

1. Decathlon 1-100 meter akhir – 3.00 petang LELAKI

2. Lempar Cakera akhir – 3.05 petang LELAKI

3. Lari Pecut 100 meter pusingan pertama – 3.10 petang WANITA

4. Lari Pecut 100 meter pusingan kedua – 3.20 petang WANITA

5. Lari Pecut 100 meter pusingan pertama – 3.30 petang LELAKI

6. Lompat Jauh akhir – 3.50 petang LELAKI

7. Lari Berpagar 400 meter pusingan pertama – 4.00 petang LELAKI

8. Lari Berpagar 400 meter pusingan kedua – 4.10 petang LELAKI

9. Lari Jarak Jauh 20,000 meter akhir – 4.40 petang LELAKI

10. Lontar Peluru akhir – 5.20 petang LELAKI

11. Lari Berpagar 400 meter akhir – 8.10 malam WANITA

12. Lari Berpagar 400 meter akhir – 8.20 malam LELAKI

13. Rejam Lembing akhir – 8.40 malam WANITA

● 23 Ogos 2017 (Rabu)

1. Hammer Throw akhir – 3.00 petang LELAKI

2. Decathlon 110 meter akhir – 3.10 petang LELAKI

3. Lari Pecut 200 meter pusingan pertama – 3.20 petang WANITA

4. Lari Pecut 200 meter pusingan kedua – 3.30 petang WANITA

5. Lari Pecut 200 meter pusingan pertama – 3.40 petang LELAKI

6. Lari Pecut 200 meter pusingan kedua – 3.50 petang LELAKI

7. Lempar Cakera akhir – 4.00 petang LELAKI

8. Trek padang 800 meter akhir – 8.40 malam WANITA

9. Trek padang 800 meter akhir – 8.50 malam LELAKI

10. Decathlon 1,500 meter akhir – 9.00 malam LELAKI

11. Trek padang 200 meter akhir – 9.30 malam WANITA

12. Trek padang 200 meter akhir – 9.40 malam LELAKI

24 Ogos 2017 (Khamis)

1. Baling tukul besi akhir – 3.00 petang WANITA

2. Pole vault akhir – 3.10 petang LELAKI

3. Heptathlon 100 meter berpagar akhir – 3.20 WANITA

4. Acara trek 400 meter pusingan pertama – 3.30 petang WANITA

5. Acara trek 400 meter pusingan kedua – 3.40 petang WANITA

6. Acara trek 400 meter pusingan pertama – 3.50 petang LELAKI

7. Acara trek 400 meter pusingan kedua – 4.00 petang LELAKI

8. Hepthatlon lompat tinggi akhir – 4.10 petang WANITA

9. Acara trek 1,500 meter akhir – 4.20 WANITA

10. Acara trek 1,500 meter akhir – 4.35 LELAKI

25 Ogos 2017 (Jumaat)

1. Heptathlon lompat jauh akhir – 3.00 petang WANITA

2. Renjam Lembing akhir – 3.10 petang LELAKI

3. Lompat jauh akhir – 3.20 petang WANITA

4. Lari Pecut 4 x 100m akhir – 3.30 petang WANITA

5. Lari pecut 4 x 100m akhir : 3.40 petang LELAKI

6. Heptathlon Renjam Lembing akhir – 4.30 petang WANITA

7. Pole vault akhir – 8.00 malam WANITA

8. Lontar peluru akhir – 8.05 malam WANITA

9. Heptathlon 800m akhir – 8.10 WANITA

Senarai Nama Pemenang Acara Olahraga Sukan SEA 2021

SUKAN SEA 2021

EMAS

  1. Andre Anura Anuar – Men’s Triple jump
  2. Muhammad Irfan Shamsuddin – Men’s Discus throw
  3. Jackie Wong – Men’s Hammer throw
  4. Nor Sarah Adi – Women’s Pole vault
  5. Grace Wong – Women’s Hammer throw

PERAK

  1. Muhd Azeem Fahmi, Muhammad Arsyad Saat, Muhammad Haiqal Hanafi, Muhammad Zulfiqar Ismail – Men’s 4 x 100m relay
  2. Nauraj Singh Randhawa – Men’s high jump
  3. Queenie Ting – Women’s discus throw

GANGSA

  1. Mohamad Eizlan Dahalan – Men’s high jump
  2. Iskandar Alwi – Men’s pole vault
  3. Muhammad Ziyad Zolkefli – Men’s shot put
  4. Sadat Marzuqi Ajisan – Men’s hammer throw
  5. Savinder Kaur Jogindr Singh – Women’s 800 m
  6. Shelly Komalam, Zaidatul Husniah Zulkifli, Nor Sarah Adi, Azreen Nabila Alias – Women’s 4 x 100m relay
  7. Choo Kang Ni – Women’s discus throw
  8. Norliyana Kamaruddin – Women’s Heptathlon

SUKAN SEA 2019

EMAS

  1. Muhammad Haiqal Hanafi – Men’s 100 m
  2. Lee Hup Wei – Men’s High Jump
  3. Hakimi Ismail – Men’s Triple Jump
  4. Irfan Shamsuddin – Men’s Discus Throw
  5. Yap Sean Yee – Women’s High Jump

PERAK

  1. Rayzam Shah Wan Sofian – Men’s 100 m hurdles
  2. Nixson Kennedy, Muhammad Haiqal Hanafi, Khairul Hafiz Jantan, Russel Alexander Nasir Taib – Men’s 4 x 100m relay
  3. Nauraj Singh Randhawa – Men’s High Jump
  4. Andre Anura – Men’s Long Jump
  5. Muhammad Ziyad Zolkefli – Men’s Shot put
  6. Jackie Siew – Men’s Hammer throw
  7. Chong Kang Ni – Women’s Discus Throw
  8. Grace Wong – Women’s Hammer throw
  9. Norliyana Kamaruddin – Women’s Heptathlon

GANGSA

  1. Russel Alexander – Men’s 200 m
  2. Royson Vincent – Men’s 800 m
  3. Muhaizar Mohamad – Men’s Maraton
  4. Iskandar Alwi – Men’s Pole vault
  5. Elena Goh Ling Yin – Women’s 10km walk
  6. Queenie Ting Kung Ni – Women’s Discus Throw

BACA JUGA : Kedudukan Pungutan Pingat Sukan SEA 2021

Semoga atlet olahraga Malaysia berjaya mempamerkan aksi terbaik dalam temasya Sukan SEA 2021 di Hanoi. Saksikan siaran langsung acara olahraga Sukan SEA 2021 yang disiarkan di saluran Astro Arena.

Related Posts

Add Comment