Jadual Badminton Indonesia Masters 2022 (Keputusan)

Jadual Badminton Indonesia Masters 2022 (Keputusan). Bilakah tarikh perlawanan Badminton Indonesia Masters 2022? Kejohanan Badminton Indonesia Masters atau dikenali sebagai Daihatsu Indonesia Masters adalah satu kejohanan badminton terbesar di Indonesia dan ianya berstatus BWF World Tour Super 500. Kejohanan ini akan berlangsung pada 7 Jun hingga 12 Jun 2022, dimana semuab perlawanan akan diadakan di Istora Gelora Bung Karno, Jakarta, Indonesia. Kejohanan ini menawarkan jumlah wang bernilai USD600,000. Berikut jadual perlawanan Badminton Indonesia Masters 2021.

Jadual Badminton Indonesia Masters 2022 (Keputusan)

Jadual Badminton Indonesia Masters 2022 (Keputusan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Badminton Indonesia Masters 2021 termasuk memaparkan keputusan perlawanan yang membabitkan atlet badminton Malaysia :

  • Tarikh : 16 November – 21 November 2021
  • Level : BWF World Tour Super 500
  • Venue : Istora Gelora Bung Karno, Jakarta
  • Live Streaming :

Senarai Pemain Malaysia Badminton Indonesia Masters 2021

PERSEORANGAN LELAKI

  • Lee Zii Jia
  • Liew Daren

BEREGU LELAKI

  • Goh v Shem/ Low Juan Shen
  • Aaron Chia/ Soh Wooi
  • Ong Yew Sin/ Teo Ee Yei
  • Tan Kian Meng/ Tan Wee Kiong
  • Goh Sze Fei/ Nur Izzuddin

BEREGU PEREMPUAN

  • Yap Cheng Wen/ Lee Mean Yean
  • Vivian Hoo Kah Mun/ Lim Chiew Sien
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan

BEREGU CAMPURAN

  • Chan Peng Soon/ Goh Liu Ying
  • Goh Soon Huat/ Shevon Jemie Lai
  • Hoo Pang Ron/ Cheah Yee See
  • Tan Kian Meng/ Lai Pei Jing
  • Chen Tang Jing/ Peck Yen Wei

Keputusan Badminton Indonesia Masters 2021

2021

16 November 2021

  • Hoo Pang Ron/ Cheah Yee See (MAS) vs Yujiro Nishikawa/ Saori Ozaki (JPN) : 5-2, Retired
  • Chen Tang Jie/ Peck Yen Wei (MAS) vs Seo Seungjae/ Kim Hye Jiong (KOR) : 21-17, 21-13
  • Rasmus Gemke (DEN) vs Lee Zii Jia (MAS) : 11-9, Retired
  • Ong Yew Sin/ Teo Ee Yi (MAS) vs Satwiksairaj Rankireddy/ Chirag Shetty (IND) : 21-17, 21-15
  • Sabar Karyaman/ Moh Reza Pahlevi (INA) vs Tan Kian Meng/ Tan Wee Kiong (MAS) : 13-21, 21-14, 21-17
  • Jones Ralfy/ Linda Efler (GER) vs Chan Peng Soon/ Goh Liu Ying (MAS) : 21-13, 21-19
  • Lucas Corvee/ Ronan Labar (FRA) vs Goh V Shem/ Low Juan Shen (MAS) : 21-18, 21-18
  • Goh Size Fei/ Nur Izuddin (MAS) vs Kang Minhyuk/ Seo Seungjae (KOR) : 21-10, 21-17
  • Linda Efler/ Isabel Lohau (GER) vs Lee Meng Yean/ Yap Cheng Wen (MAS) : 21-19, 21-19

17 November 2021

  • Aaron Chia/ Soh Wooi Yik (MAS) vs Ben Lane/ Sean Vendy (ENG) : 21-11, 15-21, 21-8
  • Goh Soon Huat/ Shevon Jemie Lai (MAS) vs Mark Lamsfuss/ Isabel Lohau (GER) : 21-12, 21-15
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan (MAS) vs Vivian Hoo/ Lim Chiew Sien (MAS) : 21-15, 22-20
  • Prannoy H. S (IND) vs Liew Daren (MAS) : 22-20, 21-19
  • Yuta Watanabe/ Arita Higashino (JPN) vs Tan Kian Meng/ Lai Pei Jing (MAS) : 21-10, 12-21, 21-16

18 November 2021

  • Hoo Pang Ron/ Cheah Yee See (MAS) vs Jones Ralfy/ Linda Efler (GER) : 21-14, 21-19
  • Tang Chun Men/ Tse Ying Suet (HKG) vs Goh Soon Huat/ Shevon Jemie Lai (MAS) : 15-21, 21-7, 22-20
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan (MAS) vs Fitriani Fitriani/ Yulia Yosphene (INA) : 21-8, 21-14
  • Goh Sze Fei/ Nur Izzuddin (MAS) vs Muhammad Shohibul/ Bagas Maulana (INA) : 21-18, 22-20
  • Aaron Chia/ Soh Wooi Yik (MAS) vs Panjer Aji/ Bryan Sidney (INA) : 21-12, 21-8
  • Ong Yew Sin/ Teo Ee Yei (MAS) vs Sabar Karyaman/ Moh Reza Pahlevi (INA) : 21-17, 21-12
  • Dechapol Puavaranukroh/ Sapsiree (THA) vs Chen Tang Jing/ Peck Yen Wei (MAS) : 21-17, 16-21, 21-17

19 November 2021

  • Aaron Chia/ Soh Wooi Yik (MAS) vs Lee Yang/ Wang Chi-Lin (TPE) : 21-13, 21-15
  • Nami Matsuyama/ Chiharu Shida (JPN) vs Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan (MAS) : 21-14, 21-15

2020

22 Januari 2019

  • Iskandar Zulkarnain (MAS) vs Syabda Perkasa (INA) : 21-15, 21-15
  • Shesar Hiren (INA) vs Iskandar Zulkarnain (MAS) : 21-17, 21-15
  • Chan Peng Soon/ Goh Liu Ying (MAS) vs Akbar Bintang/ Winny Oktavina (INA) : 21-19, 21-19
  • Hafiz Faizal/ Gloria Emanuelle (INA) vs TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) : 21-12, 13-21, 21-18
  • GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) vs Marvin SERDEL/ Linda EFLER (GER) : 18-21, 21-19, 21-12

23 Januari 2019 

  • Takeshi KAMURA/ Keigo SANODA (JPN) vs GOH V Shem/ TAN Wee Kiong (MAS)
  • Aaron CHIA/ SOOH Wooi Yik (MAS) vs Mohammad AHSAN/ Hendra SETIAWAN (INA)
  • CHOW Mei Kuan/ LEE Mean Yean (MAS) vs Ekaterina BOLOTOVA/ Alina DAVLETOVA (RUS) : 21-15, 21-17
  • HE Bingjiao (CHN) vs GOH Jin Wei (MAS) : 16-21, 23-21, 22-20

Selamat menonton siaran langsung Badminton Indonesia Masters 2022 yang bersiaran di saluran Astro Arena.

Sumber : BWF

Related Posts

Add Comment