Jadual Badminton Malaysia Masters 2023 (Keputusan)

Jadual Badminton Malaysia Masters 2023 (Keputusan). Bilakah tarikh perlawanan Badminton Malaysia Masters 2023? Kejohanan Badminton Malaysia Masters atau lebih dikenali sebagai PERODUA Malaysia Masters adalah satu kejohanan badminton terbesar di Malaysia. Kejohanan ini akan berlangsung pada 5 Julai sehingga 10 Julai 2022, dimana ia akan diadakan di Axiata Arena, Kuala Lumpur. Kejohanan ini berstatus BWF World Tour Super 500 yang menawarkan jumlah wang bernilai USD360,000. Berikut jadual perlawanan Badminton Malaysia Masters 2023.

Jadual Badminton Malaysia Masters 2023 (Keputusan)

Jadual Badminton Malaysia Masters 2023 (Keputusan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Badminton Malaysia Masters termasuk memaparkan keputusan yang membabitkan atlet badminton Malaysia :

  • Tarikh : 5 Julai – 10 Julai 2022
  • Level : BWF World Tour Super 500
  • Venue : Axiata Arena, Kuala Lumpur
  • Live Streaming : Astro

Senarai Pemain Malaysia Badminton Malaysia Masters 2023

PERSEORANGAN LELAKI

  • LIEW Daren
  • SOONG Joo Ven
  • LEONG Jun Hao
  • CHEAM June Wei

PERSEORANGAN WANITA

  • GOH Jin Wei

BEREGU LELAKI

  • CHIA Weijie/LOW Hang Yee
  • Yee Jun CHANG/Roy King YAP
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN
  • Junaidi ARIF/HAIKAL Muhammad
  • BOON Xin Yuan/WONG Tien Ci
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik

BEREGU PEREMPUAN

  • LOW Yeen Yuan/Valeree SIOW
  • Anna Chin Yik CHEONG/TEOH Mei Xing
  • YAP Rui Chen/YAP Yee
  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan

BEREGU CAMPURAN

  • CHOONG Hon Jian/PECK Yen Wei
  • CHEN Tang Jie/Valeree SIOW
  • CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See
  • HOO Pang Ron/TOH Ee Wei
  • CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie

Keputusan Badminton Malaysia Masters 2022

2022

5 Julai 2022

  • LEONG Jun Hao vs CHEAM June Wei : 16-21, 21-15, 21-16
  • NG Tze Yong vs YEAH Seng Zoe : 21-12, 21-13
  • LIANG Wei Keng/WANG Chang vs CHIA Weijie/LOW Hang Yee : 21-16, 21-15
  • Fabricio FARIAS/Jaqueline LIMA vs CHOONG Hon Jian/PECK Yen Wei : 21-12, 4-2
  • NG Tze Yong vs LEE Dong Keun : 21-8, 21-12
  • Febby Valencia/Ribka SUGIARTO vs LOW Yeen Yuan/Valeree SIOW : 21-12, 21-17
  • Yee Jun CHANG/Roy King YAP vs Joshua MAGEE/Paul REYNOLDS : 21-14, 22-20
  • Anna Chin Yik CHEONG/TEOH Mei Xing vs Benyapa AIMSAARD/Nuntakarn AIMSAARD: 21-19, 21-17
  • Fajar ALFIAN/Muhammad Rian ARDIANTO vs GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN : 21-14, 22-20
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs Akira KOGA/Taichi SAITO : 21-16, 21-19
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan vs Treesa JOLLY/GAYATRI GOPICHAND : 21-14, 21-14
  • SOONG Joo Ven vs Sholeh AIDIL : 14-21, 21-14, 21-16
  • GOH Jin Wei vs Malvika BANSOD : 21-10, 21-17
  • Supissara PAEWSAMPRAN/Puttita SUPAJIRAKUL vs YAP Rui Chen/YAP Yee : 21-16, 21-8
  • LEONG Jun Hao vs WENG Hong Yang : 5-21, 21-17, 21-13
  • CHEN Qing Chen/JIA Yi Fan vs Vivian HOO/LIM Chiew Sien : 21-17, 23-21
  • MAN Wei Chong/Kai Wun TEE vs Nur Mohd Azriyn/LIM Khim Wah : 21-13, 21-14
  • GOH V Shem/LOW Juan Shen vs Muhammad Shohibul/Bagas MAULANA : 15-21, 21-14, 21-19
  • Mohammad AHSAN/Hendra SETIAWAN vs TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong : 21-18, 21-13
  • SOONG Joo Ven vs Victor SVENDSEN : 21-9, 16-21, 21-10

6 Julai 2022

  • LI Shi Feng vs SOONG Joo Ven : 21-14, 21-12
  • HOO Pang Ron/TOH Ee Wei vs KIM Won Ho/JEONG Na Eun : 23-25, 21-8, 21-7
  • NG Tze Yong vs Brian YANG : 21-15, 21-15
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie vs CHOONG Hon Jian/PECK Yen Wei : 21-13, 22-20
  • NG Ka Long vs LIEW Daren : 21-17, 21-15
  • CHEN Tang Jie/Valeree SIOW vs Mark LAMSFUSS/Isabel LOHAU : 21-17, 21-11
  • GOH Jin Wei vs Beiwen ZHANG : 21-19, 21-18
  • Hafiz FAIZAL/Serena KANI vs SOONG Joo Ven/GOH Liu Ying : 19-21, 21-15, 21-18
  • Junaidi ARIF/HAIKAL Muhammad vs BOON Xin Yuan/WONG Tien Ci : 15-21, 21-17, 21-17
  • Kantaphon WANGCHAROEN vs LEONG Jun Hao : 21-12, 21-18
  • CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See vs Fabricio FARIAS/Jaqueline LIMA : 21-12, 21-15

7 Julai 2022

  • Supak JOMKOH/Supissara PAEWSAMPRAN vs CHEN Tang Jie/Valeree SIOW : 21-10, 21-12
  • WANG Yi Lyu/HUANG Dong Ping vs HOO Pang Ron/TOH Ee Wei : 21-16, 21-16
  • TAI Tzu Ying vs GOH Jin Wei : 16-21, 21-7, 21-9
  • ZHENG Si Wei/HUANG Ya Qiong vs CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See : 21-11, 21-13
  • Anna Chin Yik CHEONG/TEOH Mei Xing vs Mayu MATSUMOTO/Wakana NAGAHARA : 21-11, 21-15
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie vs Hafiz FAIZAL/Serena KANI : 21-15, 22-20
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs KIM Gi Jung/KIM Sa Rang : 21-18, 21-18
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan vs Yuki FUKUSHIMA/Sayaka HIROTA : 21-14, 21-19
  • CHOU Tien Chen vs NG Tze Yong : 21-18, 21-16
  • Junaidi ARIF/HAIKAL Muhammad vs MAN Wei Chong/Kai Wun TEE : 21-18, 21-14
  • CHANG Ko-Chi/PO Li-Wei vs Yee Jun CHANG/Roy King YAP : 14-21, 21-11, 21-10
  • Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI vs GOH V Shem/LOW Juan Shen : walkover

2020

7 Januari 2020 (Qualification) 

Low Hang Yee/ LIM Chiew Sien (MAS) bt Supak JOMKOH/ Supissara PAEWSAPRAN (THA) : 21-17, 21-16

SOONG Jon Ven (MAS) bt WONG Wing Ki Vincent (HKA) : 21-8, 17-21, 21-15

LIEW Daren (MAS) bt Subhankar DEY (IND) : 21-15, 21-15

CHOI Shogyu/ SHIN Sheung Han (KOR) bt CHIA Weijie/ YAP Ling (MAS) : 21-14, 21-15

MAN Wei Chong/ TAN Peerly Koong (MAS) bt Alfian Eko PRASETYA/ Annisa SAUFIKA (INA) : 21-16, 21-17

CHEN Tang Jie/ MAN Wei Chong (MAS) vs WANG Chang/ DI Zijian (CHN)

Thom GICQUEL/ Ronan LABAR (FRA) vs CHOOI Kah Ming/ LOW Juan Shen (MAS)

Sitthikom THAMMASIN [4] (THA) vs LEE Zii Jia

CHEN Tang Jie/ Yen Wei PECK (MAS) vs Yuki KANEKO/ Misaki MATSUTOMO (JPN)

GOH Soon Huat [5]/ LAI Shevon Jemie (MAS) vs CHANG Tak Ching/ NG Wing Yung (HKG)

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) vs Chris ADCOCK [4]/ Gabrielle ADCOCK (ENG)

Selamat menonton siaran langsung Badminton Malaysia Masters 2023 di Astro Arena.

Related Posts

Add Comment