Jadual Dan Keputusan Brunei Super League 2021 (Kedudukan)

Jadual Dan Keputusan Brunei Super League 2021 (Kedudukan). Bilakah perlawanan Liga Super Brunei 2021 berlangsung? Panduan buat peminat setia bolasepak Brunei yang ingin ketahui jadual siaran langsung Liga Super Brunei musim 2021. Brunei Super League 2021 juga dikenali sebagai Liga Super Brunei adalah musim ke-7 Liga Brunei iaitu liga profesional Brunei teratas. Bagi juara Liga Super Brunei 2021 akan layak ke pusingan play-off AFC Cup 2022. Musim ini akan bermula pada 20 Jun dan dijadualkan berakhir pada bulan Disember 2021.

Jadual Dan Keputusan Brunei Super League 2021 (Kedudukan)

Terdapat 15 buah pasukan yang akan memberi saingan dalam kejuaraan Liga Super Brunei 2021. Musim lalu, Persatuan Bolasepak Brunei Darussalam aksi Liga Brunei terpaksa dibatalkan akibat wabak COVID-19. Pasukan manakah yang bakal bergelar juara Liga Super Brunei musim ini? Berikut adalah jadual Liga Super Brunei 2021.

Jadual Dan Keputusan Brunei Super League 2021 (Kedudukan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Brunei Super League termasuk memaparkan jadual dan keputusan perlawanan :

Senarai Pasukan Brunei Super League

Sebanyak 15 pasukan yang bertanding dalam Liga Super Brunei iaitu :

  • BSRC FC
  • BAKES FC
  • IKLS-MB5 FC
  • DPMM FC
  • Jerudong FC
  • Indera SC
  • KB FC
  • Kasuka FC
  • Kota Ranger FC
  • MS ABDB
  • MS PPDB
  • Panchor Murai FC
  • Rimba Star FC
  • Wijaya FC
  • Setia Perdana FC

Jadual Dan Keputusan Brunei Super League 2021

Matchday 1 (20 Jun 2021)

  • MS PPDB 3-0 Jerudong FC
  • BAKES FC 3-4 Wijaya FC
  • BSRC FC 0-2 Indera SC
  • Rimba Star 3-3 IKLS-MB5
  • Panchor Murai 1-11 Kasuka FC
  • Setia Perdana 0-4 Kota Ranger
  • KB FC 1-1 MS ABDB

Matchday 2 (27 Jun/ 7 Julai 2021)

  • Kota Ranger 11-0 Panchor Murai
  • Setia Perdana 0-1 IKLS-MB5
  • Kasuka 4-0 MS PPDB
  • DPMM 16-1 BAKES
  • Indera 10-0 Rimba Star
  • Wijaya 1-2 BSRC
  • Jerudong vs KB FC (tangguh)

Matchday 3 (4 Julai 2021)

  • Panchor Murai 0-4 MS PPDB
  • KB 2-1 Setia Perdana
  • BAKES 1-9 Kota Ranger
  • BSRC 0-4 Kasuka
  • DPMM 15-0 Rimba Star
  • Indera 7-0 Jerudong
  • Wijaya 1-2 MS ABDB

Carta Kedudukan Brunei Super League 2021

PosTeamPlayedWinDrawLoseGFGAPoints
1Kota Ranger FC44000012
2Indera SC44000012
3Kasuka FC44000012
4DPPM FC3300009
5MS ABDB3210737
6MS PPDB42021086
7IKLS-MB5 FC3120655
8KB FC3111354
9Wijaya FC4103683
10BSRC FC41030203
11Rimba Star40223282
12Setia Perdana FC4013171
13Panchor Murai40133281
14Jerudong FC20020100
15BAKES FC40046330

*Dikemaskini perlawanan sehingga 12 Julai 2021.

Tahniah kepada pasukan yang menjulang trofi Brunei Super League musim 2021.

BACA JUGA :

Sumber

Related Posts

Add Comment