Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 SimInvest (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 SimInvest (Keputusan). Bilakah Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia 2023 berlangsung? Untuk makluman menerusi portal BWF, kejohanan Badminton Terbuka Indonesia atau Siminvest Indonesia Open bakal diadakan mulai 14 Jun hingga 19 Jun 2022 dimana kesemua perlawanan akan berlangsung di Bali, Indonesia. Kejohanan ini menawarkan hadiah keseluruhan bernilai USD850,000. Berikut adalah jadual perlawanan Badminton Indonesia Open 2022.

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 SimInvest (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 SimInvest (Keputusan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia termasuk memaparkan keputusan melibatkan pasukan Badminton Malaysia :

Senarai Pemain Malaysia Badminton Terbuka Indonesia 2022

Perseorangan Lelaki

  • Lee Zii Jia
  • Liew Daren

Beregu Wanita

  • Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
  • Yap Cheng Wen/Lee Meng Yean
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan

Beregu Lelaki

  • Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
  • Aaron Chia/Soh Wooi Yik
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin
  • Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
  • Goh V Shem/ Low Juan Chen

Beregu Campuran

  • Chang Peng Soon/Goh Liu Ying
  • Goh Soon Huat/Lei Shevon Jamie
  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing
  • Hoo Pang Ron/ Cheah Yee See
  • Chen Tang Jie/ Peck Yen Wei

Keputusan Badminton Terbuka Indonesia 2022

2021

23 November 2021

  • Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs Mark Lamsfuss/ Marvin Siedel (GER)
  • Lee Yang/ Wang Chi Lin (TPE) vs Goh V Shem/ Low Juan Chen (MAS)
  • Yuki Kaneko/ Misaki Matsumoto (JPN) vs Chen Tang Jie/ Peck Yen Wei (MAS)
  • Chang Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) vs Zachariah Josiahno/ Hediana Julimarbela (INA)
  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs Goh Soon Huat/Lei Shevon Jamie (MAS)
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan (MAS) vs Clara Azurmendi/ Beatriz Corrales (SPA)
  • Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) vs Christo Popov/ Toma Junior Popov (FRA)
  • Lee Zii Jia (MAS) vs Rasmus Gemke (DEN)
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin (MAS) vs Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS)

2020

16 JULAI 2019

LI Jun Hui/ LIU Yu Chen (CHN) bt Aaron Chia/ SOH Wooi Yik (MAS) : 19-21, 21-15, 21-9

Vivian HOO/ YAP Cheng Wen (MAS) bt Ashwini PONNAPPA/ REDDY N. Sikki (IND) : 22-20, 20-22, 22-20

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt LU Kai/ CHEN Lu (CHN) : 23-21, 21-13

CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yean (MAS) bt Yulfira BARKAH/ Jauza Fadhila SUGIARTO (INA) : 21-16, 21-16

Kento MOMOTO (JPN) bt LIEW Daren (MAS) : 22-20, 21-14

Satwiksairaj RANKIREDDY/ Chirag SHETTY (IND) bt GOH Sze Fei/ Nur IZZUDDIN (MAS) : 21-19, 18-21, 21-19

17 JULAI 2019

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt Ronald RONALD/ Annisa SAUFIKA (INA) : 16-21, 21-7, 21-11

Wahyu Nayaka ARYA/ Ade Yusof SANTOSO (INA) bt CHOOI Kah Ming/ LOW Juan Shen (MAS) : 21-15, 21-18

Hiroyuki ENDO/ Yuta WATANABE (JPN) bt ONG Yew Sin/ TEO Ee Yi (MAS) : 17-21, 21-15, 21-16

LEE Zii Jia (MAS) bt Khosit PHETPHADAB (THA) : 21-14, 21-13

Soniia CHEAH (MAS) bt CAI Yan Yan (CHN) : 21-8, 21-17

Takeshi KAMURA/ Keigo SANODO (JPN) bt GOH V Shem/ TAN Wee King (MAS) : 17-21, 21-19, 21-14

GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) bt Kohei GONDO/ Ayane KUYIHARA (JPN) : 21-12, 21-8

18 JULAI 2019

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt TANG Chun Men/ TSE Ying Suet (HKG) : 21-15, 21-14

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt SEO Seung Jae/ CHAE YuJung (KOR) : 21-19, 21-15

LEE So Hee/ SHIN Seung Chin (KOR) bt Vivian HOO/ YAP Cheng Wen (MAS) : 19-21, 21-12, 21-10

GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) bt Hafiz FAIZAL/ Gloria Emanuelle WIDJAJA (INA) : 21-15, 21-18

Nozomi OKUHARA (JPN) bt Soniia CHEAH (MAS) : 21-7, 21-16

LEE Zii Jia (MAS) bt CHEN Long (CHN) : 21-16, 19-21, 22-20

Misaki MATSUMOTO/ Ayaka TAKAHASHI (JPN) bt CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yean (MAS) : 21-13, 21-12

19 JULAI 2019

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt Tontowi AHMAD/ Winny Oktavina KANDOW (INA) : 21-11, 14-21, 21-14

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt Chris ADCOCK/ Gabrielle ADCOCK (ENG) : 21-15, 14-21, 21-15

Anders ANTONSEN (DEN) bt LEE Zii Jia (MAS) : 21-16, 21-11

WANG Yi Lyu/ HUANG Dong Ping (CHN) bt GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) : 21-4, 21-15

20 JULAI 2019

Wang Yi Lyu/ HUANG Dong Ping (CHN) bt CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) : 21-13, 22-20

ZHENG Si Wei/ HUANG Ya Qiong (CHN) bt TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) : 21-12, 21-16

Semoga skuad badminton negara dapat mempamerkan aksi terbaik dalam Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia 2022. Selamat menyaksikan siaran langsung Badminton Terbuka Indonesia 2022 di saluran Astro Arena.

Sumber : bwf

Related Posts

Add Comment