Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 (Keputusan). Bilakah Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia 2023 berlangsung? Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia atau Kapal Api Group Indonesia Open bakal diadakan bermula daripada 13 Jun hingga 18 Jun 2023 dimana kesemua perlawanan akan berlangsung di Istora Gelora Bung Karno, Jakarta, Indonesia. Kejohanan ini menawarkan hadiah keseluruhan bernilai USD1,250,000. Berikut adalah jadual perlawanan Badminton Indonesia Open 2023.

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Indonesia 2023 (Keputusan)

Berikut dikongsikan adalah maklumat tentang Kejohanan Badminton Terbuka Indonesia termasuk memaparkan keputusan melibatkan pasukan Badminton Malaysia :

  • DATE: 13 Jun – 18 Jun 2023
  • VENUE: Istora Gelora Bung Karno
  • PRIZE: USD1,250,000
  • LEVEL: Super 1000

Senarai Pemain Malaysia Badminton Terbuka Indonesia 2023

Perseorangan Lelaki

  • Lee Zii Jia
  • Liew Daren

Beregu Wanita

  • Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
  • Yap Cheng Wen/Lee Meng Yean
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan

Beregu Lelaki

  • Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
  • Aaron Chia/Soh Wooi Yik
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin
  • Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
  • Goh V Shem/ Low Juan Chen

Beregu Campuran

  • Chang Peng Soon/Goh Liu Ying
  • Goh Soon Huat/Lei Shevon Jamie
  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing
  • Hoo Pang Ron/ Cheah Yee See
  • Chen Tang Jie/ Peck Yen Wei

Keputusan Badminton Terbuka Indonesia 2023

2023

13 JUN 2023

  • SHI Yu Qi vs NG Tze Yong: 21-7, 17-21, 21-13
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs M.R. Arjun/Dhruv Kapila: 12-21, 21-6, 22-20
  • Meilysa Trias PUSPITASARI/Rachel Aliyssa vs Vivian HOO/LIM Chiew Sien: 21-18, 23-21
  • Hiroki MIDORIKAWA/Natsu SAITO vs CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei: 21-17, 15-21, 21-17
  • Carolina MARIN vs GOH Jin Wei: 21-11, 21-11

14 JUN 2023

  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs Muhammad Shohibul FIKRI/Bagas MAULANA: 21-16, 21-12
  • Keiichiro MATSUI/Yoshinori TAKEUCHI vs MAN Wei Chong/Kai Wun TEE: 19-21, 21-15, 21-19
  • Praveen JORDAN/Melati Daeva vs CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See: 21-16, 21-9
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs Gregory MAIRS/Jenny MOORE: 21-14, 21-13

15 JUN 2023

  • Leo Rolly CARNANDO/Daniel MARTHIN vs ONG Yew Sin/TEO Ee Yi: 22-20, 21-17
  • Rinov RIVALDY/Pitha Haningtyas vs TAN Kian Meng/LAI Pei Jing: 21-17, 21-16
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs CHOI Sol Gyu/KIM Won Ho: 21-19, 21-16

16 JUN 2023

  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs Akira KOGA/Taichi SAITO: 21-10, 21-15

17 JUN 2023

  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs Pramudya KUSUMAWARDANA/Yeremia Erich Yoche Yacob RAMBITAN: 12-21, 23-21, 21-13

18 JUN 2023

  • Satwiksairaj RANKIREDDY/Chirag SHETTY vs Aaron CHIA/SOH Wooi Yik: 21-17, 21-18

2021

23 November 2021

  • Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs Mark Lamsfuss/ Marvin Siedel (GER)
  • Lee Yang/ Wang Chi Lin (TPE) vs Goh V Shem/ Low Juan Chen (MAS)
  • Yuki Kaneko/ Misaki Matsumoto (JPN) vs Chen Tang Jie/ Peck Yen Wei (MAS)
  • Chang Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) vs Zachariah Josiahno/ Hediana Julimarbela (INA)
  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs Goh Soon Huat/Lei Shevon Jamie (MAS)
  • Tan Pearly/ Thinaah Muralitharan (MAS) vs Clara Azurmendi/ Beatriz Corrales (SPA)
  • Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) vs Christo Popov/ Toma Junior Popov (FRA)
  • Lee Zii Jia (MAS) vs Rasmus Gemke (DEN)
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin (MAS) vs Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS)

2020

16 JULAI 2019

LI Jun Hui/ LIU Yu Chen (CHN) bt Aaron Chia/ SOH Wooi Yik (MAS) : 19-21, 21-15, 21-9

Vivian HOO/ YAP Cheng Wen (MAS) bt Ashwini PONNAPPA/ REDDY N. Sikki (IND) : 22-20, 20-22, 22-20

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt LU Kai/ CHEN Lu (CHN) : 23-21, 21-13

CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yean (MAS) bt Yulfira BARKAH/ Jauza Fadhila SUGIARTO (INA) : 21-16, 21-16

Kento MOMOTO (JPN) bt LIEW Daren (MAS) : 22-20, 21-14

Satwiksairaj RANKIREDDY/ Chirag SHETTY (IND) bt GOH Sze Fei/ Nur IZZUDDIN (MAS) : 21-19, 18-21, 21-19

17 JULAI 2019

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt Ronald RONALD/ Annisa SAUFIKA (INA) : 16-21, 21-7, 21-11

Wahyu Nayaka ARYA/ Ade Yusof SANTOSO (INA) bt CHOOI Kah Ming/ LOW Juan Shen (MAS) : 21-15, 21-18

Hiroyuki ENDO/ Yuta WATANABE (JPN) bt ONG Yew Sin/ TEO Ee Yi (MAS) : 17-21, 21-15, 21-16

LEE Zii Jia (MAS) bt Khosit PHETPHADAB (THA) : 21-14, 21-13

Soniia CHEAH (MAS) bt CAI Yan Yan (CHN) : 21-8, 21-17

Takeshi KAMURA/ Keigo SANODO (JPN) bt GOH V Shem/ TAN Wee King (MAS) : 17-21, 21-19, 21-14

GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) bt Kohei GONDO/ Ayane KUYIHARA (JPN) : 21-12, 21-8

18 JULAI 2019

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt TANG Chun Men/ TSE Ying Suet (HKG) : 21-15, 21-14

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt SEO Seung Jae/ CHAE YuJung (KOR) : 21-19, 21-15

LEE So Hee/ SHIN Seung Chin (KOR) bt Vivian HOO/ YAP Cheng Wen (MAS) : 19-21, 21-12, 21-10

GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) bt Hafiz FAIZAL/ Gloria Emanuelle WIDJAJA (INA) : 21-15, 21-18

Nozomi OKUHARA (JPN) bt Soniia CHEAH (MAS) : 21-7, 21-16

LEE Zii Jia (MAS) bt CHEN Long (CHN) : 21-16, 19-21, 22-20

Misaki MATSUMOTO/ Ayaka TAKAHASHI (JPN) bt CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yean (MAS) : 21-13, 21-12

19 JULAI 2019

CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) bt Tontowi AHMAD/ Winny Oktavina KANDOW (INA) : 21-11, 14-21, 21-14

TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) bt Chris ADCOCK/ Gabrielle ADCOCK (ENG) : 21-15, 14-21, 21-15

Anders ANTONSEN (DEN) bt LEE Zii Jia (MAS) : 21-16, 21-11

WANG Yi Lyu/ HUANG Dong Ping (CHN) bt GOH Soon Huat/ LAI Shevon Jemie (MAS) : 21-4, 21-15

20 JULAI 2019

Wang Yi Lyu/ HUANG Dong Ping (CHN) bt CHAN Peng Soon/ GOH LIU Ying (MAS) : 21-13, 22-20

ZHENG Si Wei/ HUANG Ya Qiong (CHN) bt TAN Kian Meng/ LAI Pei Jing (MAS) : 21-12, 21-16

Selamat menyaksikan siaran langsung Badminton Terbuka Indonesia 2023 di saluran Astro Arena.

Sumber: BWF

Related Posts

Add Comment