Jadual Badminton Terbuka Korea 2024 (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Korea 2024 (Keputusan). Bilakah tarikh Kejohanan Badminton Terbuka Korea 2024 berlangsung? Untuk makluman, kejohanan Badminton Terbuka Korea atau dikenali sebagai Korea Open 2023 bakal diadakan mulai 18 Julai hingga 23 Julai 2023 dimana kesemua perlawanan bertempat di Palma Stadium, Suncheon, Korea. Kejohanan ini menawarkan hadiah kemenangan berjumlah USD420,000. Berikut adalah keputusan perlawanan Korea Open Badminton 2023.

Jadual Badminton Terbuka Korea 2024 (Keputusan)

Jadual Badminton Terbuka Korea 2024 (Keputusan)

Berikut dikongsikan maklumat berkaitan Badminton Terbuka Korea termasuk memaparkan keputusan perlawanan yang melibatkan pemain Malaysia:

  • TARIKH : 18 Julai – 23 Julai 2023
  • VENUE : Palma Stadium, Suncheon, Korea
  • LEVEL : Super 500
  • PRIZE : $420,000

Senarai Pemain Malaysia Badminton Terbuka Korea 2023

Perseorangan Lelaki

  • Ng Tze Yong
  • Cheam Jun Wei
  • Soong Joo Ven
  • Liew Daren

Perseorangan Wanita

  • Goh Jin Wei

Beregu Lelaki

  • Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin
  • Goh V Shem/Low Juan Shen
  • Nur Mohd Azriyn/Lim Khim Wah

Beregu Wanita

  • Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Beregu Campuran

  • Ong Yew Sin/Goh Liu Ying
  • Goh Soon Huat/Lei Shevon Jamie
  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing

Keputusan Badminton Terbuka Korea 2023

2023

18 JULAI 2023

  • Keiichiro MATSUI/Yoshinori TAKEUCHI vs BOON Xin Yuan/WONG Tien Ci: 21-13, 21-10
  • KANG Min-Hyuk/SEO Seung Jae vs MAN Wei Chong/Kai Wun TEE: 21-14, 21-17
  • Harsit ARRGAWAL vs TAN Jia Joe: 21-15, 21-17
  • Karupathevan LETSHANAA vs Katsiaryna ZABLOTSKAVA: 21-8, 21-13
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan vs Rui HIROKAMI/Yuna KATO: 21-17, 15-21, 21-15
  • LEE Jhe-Huei/YANG Po-Hsuan vs Nur Mohd Azryin/TAN Wee Kiong: 16-21, 21-15, 21-16
  • Mayu MATSUMOTO/Wakana NAGAHARA vs Vivian HOO/LIM Chiew Sien: 21-10, 21-10

19 JULAI 2023

  • KO Sung Hyun/EOM Hye Won vs CHAN Peng Soon/CHEAH Yee See: 21-19, 21-17
  • Karupathevan LETSHANAA vs HUANG Ching Ping: 21-12, 15-21, 21-18
  • NG Ka Long Angus vs LEE Zii Jia: 21-15, 18-21, 21-17
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs Song Hyun CHO/NA Gwang Min: 22-20, 21-14
  • LOH Kean Yew vs LEONG Jun Hao: 21-10, 21-14
  • Putri Kusuma WARDANI vs GOH Jin Wei: 21-18, 14-21, 21-19
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs Yuki KANEKO/Misaki MATSUMOTO: 21-15, 27-25
  • CHOU Tien Chen vs CHEAM June Wei: 21-13, 21-11
  • KISONA Selvaduray vs Lauren LAM: 21-19, 21-19
  • Dechapol PUAVARANUKROH/Sapsiree TAERATTANACHAI vs HOO Pang Ron/TEOH Mei Xing: 21-17, 21-10
  • NG Tze Yong vs Mithun MANJUNATH: 21-11, 21-4
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN vs REN Xiang Yu/TAN Qiang: 10-21, 21-16, 21-16
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs KI Dong Ju/KIM Jaehwan: 21-18, 22-20
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie vs CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei: 21-16, 21-16

20 JULAI 2023

  • CHEN Qing Chen/JIA Yi Fan vs TAN Pearly/THINAAH Muralitharan: 21-17, 17-21, 21-19
  • NG Tze Yong vs NG Ka Long Angus: 21-18, 21-17
  • TAI Tzu Ying vs Karupathevan LETSHANAA: 21-15, 21-5
  • Keiichiro MATSUI/Yoshinori TAKEUCHI vs Aaron CHIA/SOH Wooi Yik: 19-21, 21-18, 21-19
  • Dechapol PUAVARANUKROH/Sapsiree TAERATTANACHAI vs TAN Kian Meng/LAI Pei Jing: 21-9, 21-7
  • Hiroki MIDORIKAWA/Natsu SAITO vs GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie: 21-17, 21-13
  • Akane YAMAGUCHI vs KISONA Selvaduray: 20-22, 21-14, 21-14
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN vs ONG Yew Sin/TEO Ee Yi: 25-23, 21-15

21 JULAI 2023

  • LOH Kean Yew vs NG Tze Yong: 22-20, 21-19
  • Fajar ALFIAN/Muhammad Rian ARDIANTO vs GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN: 21-9, 23-21

2022

5 April 2022

  • Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong vs Hwi Take Kim/Dae II Yoon: 21-18, 21-13
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin vs Bokka Navaneeth/Reddy B. Sumeeth : 21-14, 21-12
  • Cheam Jun Wei vs Prannoy H. S : 21-17, 21-7
  • Goh Jin Wei vs Asuka Takahashi : 21-19, 16-21, 21-17
  • Ng Tze Yong vs Kalle Koljonen : 21-13, 21-15

6 April 2022

  • Jonathan Christie vs Soong Joo Ven : 21-13, 21-18
  • Kidambi Srikath vs Liew Daren : 22-20, 21-11
  • Goh V Shem/Low Juan Shen vs Nur Mohd Azriyn/Lim Khim Wah : 21-17, 21-19

7 April 2022

  • Tan Kiang Meng/Lai Pei Jing vs Na Sung Seung/Kim Min Ji : 21-11, 21-9
  • Goh Jin Wei vs Lee Se Yeon : 21-17, 17-21, 21-12
  • Ng Tze Yong vs Kim DongHun : 21-14, 21-19
  • Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto vs Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong : 19-21, 21-13, 21-13
  • Hiroki Midorikawa/Natsu Saito vs Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie : 21-15, 23-21
  • Benyapa Aimsaard/Nuntakarn Aimsaard vs Vivian Hoo/Lim Chiew Sien : 21-10, 21-19
  • Ong Yew Sin/Goh Liu Ying vs Seo Seung Jar/Char YuJung : walkover
  • Weng Ho Yang vs Cheam Jun Wei : 21-14, 17-21, 21-17
  • Teo Eo Yi/Ong Yew Sin vs Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin : 22-20, 21-11
  • Kang Mikhyuk/Seo Seungjae vs Goh V Shem/Low Juan Shen : 21-6, 22-20

Selamat menonton siaran langsung Badminton Terbuka Korea 2023 di saluran Astro Arena.

Sumber: BWF

Related Posts

Add Comment