Jadual Perlawanan Badminton Terbuka China 2024 (Keputusan)

Jadual Perlawanan Badminton Terbuka China 2024 (Keputusan). Bilakah tarikh Kejohanan Badminton Terbuka China 2024 berlangsung? Untuk makluman, kejohanan Badminton Terbuka China atau dikenali sebagai VICTOR China Open 2023 bakal diadakan mulai 5 September sehingga 10 September 2023 dimana kesemua perlawanan bertempat di Changzhou Olympic Sports Centre Xincheng Gymnasium, Changzhou, Jiangsu, China. Kejohanan ini menawarkan hadiah kemenangan berjumlah USD2 juta keseluruhan bagi 5 acara yang dipertandingkan. Berikut adalah keputusan Badminton Terbuka China 2024.

Jadual Perlawanan Badminton Terbuka China 2024 (Keputusan)

Jadual Perlawanan Badminton Terbuka China 2024 (Keputusan)

Berikut dikongsikan maklumat tentang Badminton Terbuka China termasuk memaparkan jadual dan keputusan perlawanan yang melibatkan pemain Malaysia:

  • Tarikh : 5 September – 10 September 2023
  • Venue : Changzhou Olympic Sports Centre Xincheng Gymnasium
  • Level : Super 1000
  • Total Prize Money : US$2,000,000

Senarai Pemain Malaysia Badminton Terbuka China 2023

Perseorangan Lelaki

  • LEE Zii Jia
  • NG Tze Yong

Perseorangan Wanita

  • GOH Jin Wei

Beregu Lelaki

  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi

Beregu Wanita

  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan
  • Anna Ching Yik CHEONG/TEOH Mei Xing

Beregu Campuran

  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jamie
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing
  • CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei

Jadual dan Keputusan Badminton Terbuka China 2023

2023

5 SEPTEMBER 2023

  • NG Tze Yong vs PRANNOY H.S: 21-12, 13-21, 21-18
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs GOH Soon Huat/LAI Shevon Jamie: 25-23, 21-15
  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan vs Debora JILLE/Cheryl SEINEN: 17-21, 21-17, 21-10

6 SEPTEMBER 2023

  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs REN Xiang Yu/TAN Qiang: 21-16, 23-21
  • CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei vs Rohan KAPOOR/REDDY Sikki: 21-15, 21-16
  • Aya OHORI vs GOH Jin Wei: 21-18, 21-12
  • Kodai NARAOKA vs LEE Zii Jia: 26-24, 12-21, 21-11
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs CHOI Sol Gyu/KIM Won Ho: 21-10, 25-23
  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien vs Rui HIROKAMI/Yuna KATO: 12-21, 21-11, 22-20
  • Anna Ching Yik CHEONG/TEOH Mei Xing vs Febriana Dwipuji/Amallia Cahaya: 19-21, 21-15, 22-20

7 SEPTEMBER 2023

  • Shesar Hiren RHUSTAVITO vs NG Tze Yong: 18-21, 21-11, 22-20
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs HE Ji Ting/ZHAO Hao Dong: 21-16, 21-17
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs Praveen JORDAN/Melati Daeva: 18-21, 21-19, 21-12
  • Yuki FUKUSHIMA/Sayaka HIROTA vs TAN Pearly/THINAAH Muralitharan: 21-16, 21-16
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs Rasmus KJAER/Frederik SOGAARD: 21-12, 21-17
  • Rena MIYAURA/Ayako SAKURAMOTO vs Anna Ching Yik CHEONG/TEOH Mei Xing: 21-11, 21-18
  • BAEK Ha Na/LEE So Hee vs Vivian HOO/LIM Chiew Sien: 21-17, 21-14
  • CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei vs KIM Won Ho/JEONG Na Eun: 21-15, 15-21, 21-18

8 SEPTEMBER 2023

  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing vs Dechapol PUAVARANUKROH/Sapsiree TAERATTANACHAI: 21-18, 21-19
  • CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei vs YE Hong Wei/LEE Chia Hsin: 21-15, 13-21, 21-16
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs ONG Yew Sin/TEO Ee Yi: 19-21, 21-19, 21-11

9 SEPTEMBER 2023 (Semi Final)

  • SEO Seung Jae/CHAE Yu Jung vs TAN Kian Meng/LAI Pei Jing: 21-19, 21-11
  • Thom GICQUEL/Delphine DECRUE vs CHEN Tang Jie/TOH Ee Wei: 21-16, 21-13
  • Aaron CHIA/SOH Wooi Yik vs KANG Ming Hyuk/SEO Seung Jae: 21-18, 21-17

10 SEPTEMBER 2023 (Final)

  • LIANG Wei Keng/WANG Chang vs Aaron CHIA/SOH Wooi Yik:

2019

17 SEPTEMBER 2023

  • Rinov RIVALDY/Pitha Haningtyas MENTARI vs TAN Kian Meng/LAI Pei Jing: 21-18, 16-21, 21-12
  • CHEN Long vs LEE Zii Jia: 21-16, 12-21, 23-21
  • Takeshi KAMURA/Keigo SONODA vs GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN: 15-21, 21-13, 21-16
  • CHEN Qing Chen/JIA Yi Fan vs CHOW Mei Kuan/LEE Meng Yean: 21-12, 21-15
  • LIEW Daren vs Sitthikom THAMMASIN: 13-21, 21-19, 21-15
  • Puttita SUPAJIRAKUL/Sapsiree TAERATTANACHAI vs Vivian HOO/YAP Cheng Wen: 21-12, 17-21, 21-14
  • GOV V Shem/TAN Wee Kiong vs Jelle MAAS/Robin TABELING: 21-6, 21-9

18 SEPTEMBER 2023

  • Hiroyuki ENDO/Yuta WATANABE vs Aaron CHIA/SOH Wooi Yik: 21-14, 21-17
  • TAI Tzu Ying vs Soniia CHEAH: 21-9, 21-16
  • CHAN Peng Soon/GOH Liu Ying vs KO Sung Hyun/EOM Hye Won: 21-16, 21-10
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi vs KIM Gi Jung/LEE Yong Dae: 20-22, 21-13, 21-13
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jamie vs Nipitphon PHUANGPHUPET/Savitree AMITRAPAI: 21-16, 19-21, 21-18

19 SEPTEMBER 2023

  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jamie vs Marcus ELLIS/Lauren SMITH: 18-21, 21-17, 22-20
  • LI Jun Hui/LIU Yu Chen vs ONG Yew Sin/TEO Ee Yi: 16-21, 22-20, 22-20
  • Marcus Fernaldi GIDEON/Kevin Sanjaya SUKAMULJO vs GOV V Shem/TAN Wee Kiong: 21-15, 21-17

Selamat menonton siaran langsung Badminton Terbuka China 2023 menerusi saluran Astro Arena.

BACA JUGA: Senarai Raket Badminton Terbaik

Sumber: BWF

Related Posts

Add Comment